Hva med risikoen?
( 09.10.2009 15:00 )
I følge analysen er det ingen såkalt "kritiske" risikoelementer ved flytting av Osebergskipet, under forutsetning av at det er en detaljert og god planlegging og gjennomføring av alle ledd av operasjonen. Risiko ved flytting av Gokstadskipet og Tuneskipet er ikke vurdert.
For flyttingen av gjenstandene pekes det imidlertid på tre kritiske risikoelementer: Berøring ved nedpakking og oppakking, kraftige støt og vibrasjoner under transporten, samt endring av strukturelle spenningsforhold når gjenstander tas inn og ut av transportramme.
Se også disse artiklene: Vikingtid i Middelalderparken, Riksantikvaren vil ikke ha museum i Middelalderparken, Flyttingen av Osebergskipet til Bygdøy i 1926, Ikke bland kortene, - Staten må bestemme seg og Alternativvurderinger og kvalitetssikring.
Artikkelen er hentet fra papirutgaven av Museumsnytt (nr. 4/2009). Ta kontakt med redaksjonen dersom du ønsker å abonnere (kun 200 kr. per år).
"Vikingskipene - Bygdøy eller Bjørvika" er navnet på Kulturhistorisk museums konsekvensanalyse fra 2006, hvor museet og UiO vedtar å anbefale flytting.
Rapporten bygger på flere tekniske rapporter og undersøkelser både fra museets ansatte og eksterne firma.
Osebergskipet
I analysen går det blant annet fram at risikobildet for Osebergskipet slik det står i dag ikke er tilfredsstillende, men at en ut- og ombygging av Vikingskipshuset kan bedre risikobildet betraktelig. Skipet i et eventuelt nytt museum i Bjørvika vil ha de samme risikoelementene som ved et ut- og ombygd vikingskipshus.I følge analysen er det ingen såkalt "kritiske" risikoelementer ved flytting av Osebergskipet, under forutsetning av at det er en detaljert og god planlegging og gjennomføring av alle ledd av operasjonen. Risiko ved flytting av Gokstadskipet og Tuneskipet er ikke vurdert.
Gjenstandene
De alunkonserverte gjenstandene fra gravfunnene er ekstra skjøre, og kan gå helt i oppløsning ved støt eller berøring. Risikoen for de alunkonserverte gjenstandene skal være relativt like ved et ut- og ombygd vikingskipshus som ved et nytt museum.For flyttingen av gjenstandene pekes det imidlertid på tre kritiske risikoelementer: Berøring ved nedpakking og oppakking, kraftige støt og vibrasjoner under transporten, samt endring av strukturelle spenningsforhold når gjenstander tas inn og ut av transportramme.
| SKJØR: Vogna fra Osebergfunnet er trolig laget før 800. Den er blant de alunkonserverte gjenstandene som er ekstra skjøre. Foto: Signy Norendal |
Se også disse artiklene: Vikingtid i Middelalderparken, Riksantikvaren vil ikke ha museum i Middelalderparken, Flyttingen av Osebergskipet til Bygdøy i 1926, Ikke bland kortene, - Staten må bestemme seg og Alternativvurderinger og kvalitetssikring.
Sist oppdatert: 09.10.2009 15:27

